ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen 200,6 bodů CIC
Jelen 200,6 bodů CIC
vloženo: 27.1.2013 11:32
autor: Aleš Náhlý

úlovky (svět)

Po roce v Rakouských alpách
Po roce v Rakouských alpách
vloženo: 23.10.2020 19:35
autor: Václav Bartoněk

trofeje

ÚLOVKY SEZONY 2017
ÚLOVKY SEZONY 2017
vloženo: 15.1.2018 11:19
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Drbání je nutnost
Drbání je nutnost
vloženo: 2.2.2020 09:34
autor: Děda z lesa

zbraně

Moje zbraně
Moje zbraně
vloženo: 17.3.2017 06:43
autor: stalmi

fotopast

Daněk
Daněk
vloženo: 22.2.2018 19:26
autor: Aleš Náhlý

myslivecké umění

ŕŕŕŕ...
ŕŕŕŕ...
vloženo: 7.4.2013 18:11
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233995 fotek (11 dnes)
  • 7987 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8945 inzerátů (0 dnes)
  • 283 diskuzí (0 dnes)
  • 750308 komentářů fotek (36 dnes)
  • 12938 komentářů videí (0 dnes)
  • 3300049 hlasování fotek (101 dnes)
  • 56490 hlasování videí (0 dnes)
  • 37725 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Diskuze

Paterdalle terier

Petr Novotný vložil 12.2.2012 15:41
Co říkáte na to, že jedno z nejlepších pracovních plemen psů nemůžeme v ČR pracovně využívat?Mám patíka již 10 let a co se práce v noře týče je bezkonkurenční. Ale do stavu ho dát nemůžu a zkoušky s ním také udělat nemohu.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Martin Šplíchal reaguje 20.6.2017 08:49
Zdravím, je potřeba trošku rozvířit tuto diskuzi. Chtěl bych se zeptat Vas co máte zkušenosti s tímto plemenem. Někdo byl s Patíkem složit zkoušky na Slovensku. 1) Je potřeba pro složení zkoušek na Slovensku mít Jarní svod? Na jarní svod se v Čechách smí? 2) Stává se Patík po složení zkoušek na Slovensku lovecky upotřebitelný a tedy může se zapsat do stavů v honitbě? Moc se mi to plemeno líbí a přemýšlím o pořízení..
Pavel Fišer reaguje 5.3.2014 23:17
ted mám doma 3-měsíčního patíka, zatim žádně zápory, skvělý pes, jde vidět že má lov v krvi :)
lubomir knytl reaguje 2.1.2014 01:51
zdravím všechny chovatele i majitele Patiků aby jsme se dali dohromadya konečně zamezili vytláčení Patiku z kynologického dění.Kdo je ochoten pro to něco udělat,sejít se a poradit se jak najít cestu k nápravě,pište na můj imeil lknytl@unet.cz nbo na tel.724264755 musíme se hlavně sejít poznat se a začít pro naše Patíkky něco dělat. Těším se na Vaši odezvu.Knytl Lubomír Slatina- Vysoke Mýto
Jiří Žáček reaguje 5.1.2013 09:51
zkoušky lze udělat na Slovensku
vlastimil koňařík reaguje 18.4.2012 15:40
Jinak bych to ohodnotil celkově, pokud jsou psi/feny ovládány svými pány/paničkami, tak jsou z toho všeho vždy krásné lovecké zážitky. Pokud je to naopak, že pes je pánem svého majitele, katastrofa na sebe nenechá dlouho čekat. Sám mám jagdteriéra, mám kamarády kteří mají borderteriéry, velšteriéry a nezapomenu ani na patíky(dotyčný by mi to neodpustil) a vždy a za všech(90 a vice%) odvedou svojí kvalitní práci, které předchází kvalitní výcvik a příprava.
vlastimil koňařík reaguje 18.4.2012 15:10
K ..." Radek Chadim reaguje 15.4.2012 23:11 - Co jsem za mou malou kynologickou praxi vypozoroval :-), tak když k postřelenému nebo zhaslému praseti přiběhne jagoš, bere ho za hlavu nebo za ryj (bezmozek, protože často dochází zbytečně ke zraněním),..." MŮJ PŘÍSPĚVEK: Jelikož se o tom v další části svého příspěvku zmiňujete chválím, že jste se zmínil o výchově. !!!Tady zastávám názor, že jak si to vychováš tak to máš, jsou-li k tomuto psi vedeni tak také tak pracují.
Libor Ludík reaguje 17.4.2012 20:02
Pro Psáře, naši předci šli ráno do katolického kostela a po večerech četli bibli Kralickou,je třeba se řídit citem a rozumem.Ale to v současné době dost často chybí,že?
tomas baca reaguje 16.4.2012 22:34
pro psáře .. tento debilní zákon kterým se tu oháníte je ostudou zákona o myslivosti a snad se v novém zákoně tento paragraf zruší . v minulosti se zde také používal při výkonu práva myslivosti český fousek a český terier aniž by byla tato plemena uznána fci
Radek Chadim reaguje 15.4.2012 23:11
Měl jsem možnost sledovat práci dvou patíků. U nich jsem vypozoroval, že patík je v bezhlavosti uprostřed mezi běžným jagošem a běžným borderem, jagoš je hůra na ně, border většinou bývá naopak opatrnější. Co jsem za mou malou kynologickou praxi vypozoroval :-), tak když k postřelenému nebo zhaslému praseti přiběhne jagoš, bere ho za hlavu nebo za ryj (bezmozek, protože často dochází zbytečně ke zraněním), když patík, tak s hlasitým odstupem ale velice ostře je bere za krk a když border, tak opatrně za zadní běh, tak asi tak - viděl jsem to několikrát a říkal jsem si, že to vystihuje i ostrost, prudkost nebo nevím, jak tuto vlastnost vlastně nazvat (bezmozkovost ?, nářuživost...) :-) toho daného plemene. Je pravdou, že velkou roli hraje výběr štěněte a hlavně výchova. Patíci jsou ale z teriéru na černou velice dobří, jdou na ní chytře, přirozeně hlasití a ostří a také jsou přiměřeně velcí (ti dva teda byli). Při norování s jedním z nich zkušenost nijak extra dobrou nemám, ale to je taky trochu o výcviku, v noře nebyl moc hlasitý, ale když došlo na kontakt, tak byla hned mela hlasitá až dost, ale řekl bych, že tam to bylo trošku ovlivněné (ne)výchovou u daného jedince.
Radek Chadim reaguje 15.4.2012 22:32
Konkrétně tento paragraf nezakazuje používat nelovecká plemena, zakázaný způsob lovu používání neloveckých plemen psů také není. Takže můj výrok "využit k lovu být patík může, ale není započítáván jako lovecky upotřebitelný pes, v tom je ten rozdíl" stále platí, dokud mi to prováděcí vyhláška o používání psů nezhatí, a ta vyhláška je myslím hlavně o počtech LUP s určitými druhy zkoušek k jakému lovu se musí používat a o takovýchto věcech, o neloveckých plemenech tam podle mého nic není, ale třeba mě někdo přesvědčí o opaku.
Petr Grünwald reaguje 15.4.2012 22:28
Hele psáři, daxle nebo kdo vlastně jsi....nezajímá mě jestli se Leoš trefil do jména nebo jsi jim podobný, když sem nedokážeš napsat ani vlastní jméno.V této republice se i v myslivosti porušuje mnohem více zákonů, než ten ve kterých několik zákonodárců říká, který čistokrevný pes je lovecký a který ne.Takže info pro tebe:otázka byla "Co říkáte na jedno z nejlepších pracovních plemen..."Ne který zákon jim zakazuje fungovat....
Petr Grünwald reaguje 15.4.2012 22:22
Krásný dobrý večer, nebývá časté, abych se na stránky Lovectví - myslivost přihlašoval a reagoval.Zaujaly mě odkazy PSAŘE.Upřímně přátelé, je mi úplně, úplně jedno jestli tohle plemeno je uznané FCI nebo není.Nezajímá mě zdali mám pata ve sdružení jako upotřebitelného psa nebo nemám. Já mám jasno, chci psa ovladatelného na min.90%,bezúdržbového,ale hlavně na 100% spolehlivého.Tak jsem na doporučení otce bývalé přítelkyně zkusil pata.Deny jsem měl jako 1 loveckého psa a bez žádných zkušeností s výcvikem dnes mohu s klidným svědomím říct, že za poslední 3 roky opravdu nevím, kde mám ani vodítko, protože ho nepotřebuji.Nechci srovnávat práci, velšů,foxlů, borderů, jagteriérů a dalších, protože s nimi žádné osobní pracovní zkušenosti nemám, ale dle pozování na akcích vidím několik plusů pro tohle plemeno. 1) ovladatelnost(90% jsem napsal proto, aby se mě někdo nezeptal zdali ji dokážu odvolat z nory :-), ale i to jde 2x z 5 pokusů )4-letého psa dokážu dnes odvolat i od prasete, které hlásí a drží v seči.Je super vědět, kde jsou prasata,odvolat psa a poté seč obstoupit 2)ostrost - nikdy jsem v patovi nepodporoval ostrost na jakoukoliv zvěř, myslím si, že pat je sám o sobě dost ostrý a nepotřebuje tohle podporovat. V tomto trošičku vidím problém u některých borderů a foxlů. Naopak paterdalle dokáže být mnohem lepší zabiják než například jagoš. Ostrost je někdy menší, ale vyrovnává ji inteligence tohoto psa. Pat se nesnaží jít do kontaktu, ale spíše lišce nadbíhá obchází a kontroluje i stav v okolí nory.Loví hlavou!!!Na druhou stranu nikdy jsem neměl doma zadávenou slepici ani králíka a pes se mezi nimi denně pohybuje. Pro Radima:určitě je to o výběru štěněte a majiteli, ale 100% pat není bezmozek. Pat si až abnormálně hlídá svého pána a já poslední dobou nemá psa déle než 5 minut z dohledu, takže vracení 100%.  Pro Veroniku:zavolejte mi, zastavte se podívat, teď budou snad i ty štěňata, povykládáme o tom, zeptejte se klidně i tady Radima a dalších ať si sama uděláte názor.(Není to nabídka štěněte, mám jich zamluvených 7)  Pro Vlasty:taky tě zdravím a jsem rád, že i ty jsi sem přidal svůj názor na lovecké psy……..
PSÁŘ reaguje 15.4.2012 20:58
Pane Zumr! Zákon č.449/2001 Sb paragraf 44 Používání loveckých psů a dravců: Uživatel honitby je povinen držet a v honitbě používat lovecké psy.Loveckým psem se rozumí pes lovecého plemene uznaného Mezinárodní kynologickou federací(FCI) s průkazem původu,který složil příslušnou zkoušku z výkonu.Potvrzení o složené zkoušce vystavené jejím pořadatelem je veřejnou listinou. Tedy ani jedno u Patíka není u nás možné.Třeba je to škoda.Ale na situaci to nic nemění. Tak že komisaři pane Zumr-oslovení jste netrefil a zákon zná každý kdo se o to zajímá.:)))))))
Radek Chadim reaguje 15.4.2012 18:42
Tak moje kynologická praxe je velmi velmi malá, ale to neznamená, že když tomu nerozumím, že do toho nemůžu kafrat, podívejte se na pana Nekolu :-). A slepý taky úplně nejsem, na pár naháňkách a při několika norování už jsem v životě byl a patíci tam taky běhali a norovali, tak nevím :-).
Leon Zumr reaguje 15.4.2012 14:32
daxle už jsi našel ten paragraf který to zakazuje jestli ne tak píšeš bludy ty :-))
PSÁŘ reaguje 15.4.2012 12:46
Chadim- Využit být k lovu nemůže neboť to není lovecký pes.Tak zde nepište takové bludy. Zajímala by mě Vaše praxe se psy když tak vše perfektně ovládáte.
Radek Chadim reaguje 15.4.2012 12:07
Využit k lovu být patík může, ale není započítáván jako lovecky upotřebitelný pes, v tom je ten rozdíl. K vlastnostem nebo ovladatelnosti je těžké se vyjádřit, protože mezi všemi plemeny teriérů, ať už je to jagoš, patík, bordík nebo foxteriér, jsou jedinci dobří a dobře vedení, a naopak. Patík je povahou podobný spíše jagošovi, tedy trošku bezmozek, ostrý na černou, robustnější a vytrvalejší, než třeba bordík. Ten bývá měkčí a tedy i snad lépe ovladatelný s dobrým vracením :-), to si u jagoša nebo patíka moc představit nedovedu, ale možná jsem měl jen smůlu na zkušenost s méně ovladatelnými psi těchto plemen. Když jsou dobře a důsledně vedení, tak je to skoro jedno, protože teriéři jsou teriéři a kdo by chtěl stoprocentně ovladatelného psa, ať si pořídí gaučáka, ten se mu neztratí. A samozřejmě, že nejlepší je border teriér, protože jednoho sám vlastním :-).
Veronika Mrkvová reaguje 14.4.2012 18:55
Jaký je ten patík povahově oproti třeba bordíkovi? Já mezi něma právě váhám. Bordík se mi líbí ale chtěla bych raději hladkosrstého teriéra a pokud možno co nejovladatelnějšího. Nejsem členem MS a většinou jezdím do Rakouska na srnce nebo na hon tak mi nevadí, že nesmí být v ČR využitý k lovu. Veronika M.
Zdeněk Zapletal reaguje 27.3.2012 01:40
Důležité je aby pes dobře pracoval, do stavu si dáte psa od sousedů. Aspoň se toto dobré plemeno nestane předmětem obchodu pro nějaké nové samozvané poradce chovu a budou se plemenit doufejme jen skutečně použitelní psi.
Petr Grünwald reaguje 26.3.2012 15:30
Zapomněl jsem na svůj příspěvek a také jsem se díval, dohledával ještě vhodnějšího(pracovně zajímavějšího psa), kromě toho co jsem tady psal.Majitel skoro vůbec nekomunikuje. Fena Deny z pohoří Klášťova a pes bude nejspíš Cent z Hubertovy paseky.....pouze čekám až mi majitel pošle oskenovaný originál rodokmenu.Pracovně je hodně podobný tomu prvnímu, pouze jeho letošní skore je 2jez a 6 lišek.
Jan Konvička reaguje 23.3.2012 17:53
Aha, žádné jména...to je podezřelé...
Jan Konvička reaguje 15.3.2012 21:31
jake jsou jmena feny a psa z tohoto nabizeneho spojeni ?
Petr Grünwald reaguje 14.3.2012 21:49
Pro Martina Matustíka:Aktuálně štěnata řeším,přímo od mé feny chtějí 4 pro mě úplně cizí lidé štěňata, takže se klidně ozvy....Kontakt na mě dostali právě přes natláčky, kde jsem se s ní zúčastnil lovu.Fena má cca 5 norování ročně,30 naháněk, otec má letos vynorovány 4 jezevce a 7 lišek, oba výborní na černou......tel 608 065 337
Petr Grünwald reaguje 14.3.2012 21:45
Osobně nedám na PATA dopustit.Právě z důvodu práce mé fenky jsem hodně zván na různé společenské akce.Fenka pracuje výborně jak na černou tak i na vysokou.Hlásí černou a dokonce ji i dokáže na nějakou dobu zadržet na místě.(její rekord je 20minut - bachyně s 8 selaty v maliní)I práce pod zemí je bezvadná. Osobně jsem jí na norování netrénoval a ona i tak je výborný hlásič.
Jan Konvička reaguje 14.3.2012 19:21
Jirko, tak jak to popisuješ tak to není agresivita, ale zvýšená ostrost. Pozor, tyto dvě slova v kynologii nezaměňovat. Agresivita je průser a nikdo z nás jí v chovu nechceme. Já pouštím i 4 patíky dohromady a nikdy se mi to nepere a nepralo. Vzdy to všechno lovilo. No, že visej na kusu???? Na držení a chvaty se přece teriéři šlechtili dlouhé geerace a to jim přeci nemůžeme mít za zlé???
Plecháček Jiří reaguje 14.3.2012 17:27
asi napíši blbost, ale čirou náhodou mi v loňském roce přišl do ruky bordík. Upozoňuji, v minulosti pro mne naprosto nepřijatelné plemeno a vždy jsem říkal BORDEL a doprotřed mu dáme násadu a je to smeták. Byl v kotci a prostě jednou jsem dostal úžasnou nabídku na naháňky ( 14 dnů v celku) a tak jsem ho vzal. Tedy do smečky bretoňáků.Zpočátku byl klídek, bretoňák není až tak ostrý ( až na nedince)a tak jsem ji v klidu nasadil. Lovil se jelen, jelen sika, černá, srnčí,muflon. Zvěře hooooooooooooodně moc. Musím říci, že mu jsou 2r. a bretoňási jsou starší. Nevěřil jsem vlastním očím, jak srovnal už na pokoji večer před lovem smečku. Žádné rvaní, klidné zavrčení a šel si lehnou ke mne. Bylo vymalováno. Druhého dne jsem je vedl všechny. Po vypuštění šla smečka za ním a chodí doposud. Problém je v tom, že mi drží každé postřelené prase, či jinou zvěř a pomalá selata. Horší je , že učí bretoňáky agresivitě.(proto jsem přestal chovat jagy)i když jsou to vynikající psi. Dnes mohu říci, kdybych něměl takovou lásku k bretoňákům, pořídím si kvalitní smečku bordelů.( ten můj hlásí i na stopě i u zvěře). Třeba k tomu někdy v důchodu dopěji.
Martin Matustik reaguje 13.3.2012 21:04
Ja schanim štěně po dobrych rodičich poradi mě někdo?
Petr Samek reaguje 13.2.2012 17:12
No, to co píše Petr P. je to oč tu běží. Co Vám brání si pata pořídit, lovit s ním a věřím tomu, i dosahovat loveckých úspěchů. Ono ustanovení různých vyhlášek je věc jedna ale dodržování věc druhá, od toho žijeme v Čechách. Měl jsem mnoho upotřebitelných psů a jsou roky,kdy se s nimi účastním taky 25. naháněk za zimu. Jen jednou, se mi však stalo, že mě požádal místní hospodář, zda bych mohl doložit loveckou upotřebitelnost. Osmdesát procent psů na naháňce LU nemá nebo na naháňku přijdou psi, kteří tam ( dle litery zákona ) vůbec nemají co dělat. Kohoutková výška atp. A psi hlášení na okres do MS ? Znám MS, kde jsou ve stavu i psi 17 a více let staří nebo již mnoho let mrtví !
Petr Pořádek ml. reaguje 13.2.2012 12:13
Využít pracovně se může a využívá se na hodně místech běžně. Celkově si myslím, že je tento krok spíše plusem co se týče pracovní stránky plemene, kdy to chovají a používají jen skuteční nadšenci, kteří uznání fci tolik neřeší.
J. Hypius reaguje 13.2.2012 11:33
Názory na plemena se liší,každý si chválí to co má doma,takže i já když mám patíka jsem zastáncem tohohle plemena.Angláni nemají vůbec zájem dát souhlas na uznání pro čr. i když je to velká škoda.A zkoušky Polsko,Německo,Slovensko. Já osobně jsem z plemene nadšenej jak je vnímavý a nenáročný.
Petr Kubíček reaguje 12.2.2012 18:55
Několikrát jsem se už s patterdalem sešel na nátlačkách u kamarádů od České Třebové a musím pochválit pěknou práci,rozvážné hledání a velmi pěkné hlasité nahánění zpět na střelce.Jenom nevím jestli ho majitel používá i na práci pod zemí ale na povrchu super.
Roman Strouhal reaguje 12.2.2012 18:30
Já sám jsem ho ještě při práci neviděl,ale slyšel jsem,že je dobrej.Škoda že není uznán.
Petr Samek reaguje 12.2.2012 17:02
To je tak trochu záležitost země původu, že není uznán jako plemeno FCI, no a k tomu trochu zastaralé zákonodárství a je to. Jen se zeptám kolik jste vyzkoušel plemen, než jste usoudil, že pat je jedno z nejlepších ?
Martin Melichar reaguje 12.2.2012 16:07
Podle mě to je škoda že to tady není uznané plemeno.