ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

muflon
muflon
vloženo: 19.10.2017 07:56
autor: Jan Pavlík

úlovky (svět)

Prvý medveď sezóny
Prvý medveď sezóny
vloženo: 17.9.2018 06:58
autor: mirojevo

trofeje

srnček
srnček
vloženo: 29.10.2013 18:44
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 6.4.2016 19:59
autor: Václav Vašíček

zbraně

Zajímavý nůž s baterkou
Zajímavý nůž s baterkou
vloženo: 6.4.2015 08:57
autor: Děda z lesa

fotopast

prekvapenie 4...
prekvapenie 4...
vloženo: 6.10.2020 15:19
autor: pali1

myslivecké umění

vlk
vlk
vloženo: 27.2.2018 18:54
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 236294 fotek (3 dnes)
  • 8098 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 9221 inzerátů (0 dnes)
  • 298 diskuzí (0 dnes)
  • 752959 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12947 komentářů videí (0 dnes)
  • 3318641 hlasování fotek (10 dnes)
  • 56649 hlasování videí (0 dnes)
  • 38140 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

Myslivost versus Technika pro noční lov

kunst libor vložil 12.9.2024 16:07
Dobrý den
Chtěl bych se na tomto foru zeptat na vaše postřehy,názory,zkušenosti při provozování myslivosti po zákonném povolení techniky pro noční lov,co se z vašeho pohledu změnilo k lepšímu či horšímu,jak se to projevilo na dění ve vašem revíru,počtu a skladbě úlovků, na chování zvěře atd.
Budu rád za každou zkušenost či postřeh.
S pozdravem L.K.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Rainer reaguje 27.9.2024 06:33
Já s tím problém nemám. Podle mého soudu to umožňuje bezpečný lov, vyhnout se tomu, že se umáčknu atd. Navíc já jsem takový pozorovací typ, tzn. že mě nebaví sedět, chrápat a čekat až přijdou prasata. Pak namířit kukrem a když ho mám plnej černýho tak to zmáčknout a jít se podívat co to je vlastně za kus. Baví mě pozorovat kde přechází zvěř, prohlédnout si pořádně prasata, sledovat, jak se chovají v tlupě. A to všechno mi termák umožňuje.
Václav Cibulka reaguje 24.9.2024 20:56
Černá se bravurně přizpůsobila. Možná mi to potvrdíte, ale mám dojem, že jednotlivý kus, nebo celá tlupa se pohybuje přes volný prostor v podstatě bez zastavení. Před rozšířením termovizí a NV buchtovali na jednom místě i poměrně dlouhou dobu. Teď sem tam rýpnou ale pořád v pohybu. Selata se vyškolí od matky a lončáci, už od jara, kdy začínají chodit sami, to úspěšně napodobují. A asi i zdokonalují, už proto, že který lončák se tím neřídí, dlouho nevydrží.
Michal Conkar reaguje 15.9.2024 21:39
Pre normálneho a slušného poľovníka je to veľmi dobrá pomoc pri zodpovednom love zveri. Grázel by nemal dostať možnosť loviť zver ani cez deň. NV nikdy nie je príčinou neserióznemu lovu.
Jan reaguje 15.9.2024 17:59
Já bych osobně řekl, že NV v důsledku zvyšování stavů zvěře jen prospělo. Lidé kteří to hanili se slovy, že se všechno vystřílí, že už to není myslivost apod. si to nakonec pořídili taky. Počínaje yukonama dneska termovizema. A založili kult posvatné bachyně. Cíleně od selat vybírají pouze kňoutky no a černá se vesele množí. Znám takové spolky, kde za olovenou bachyňku lončačku se ukazuje prstem tytyty. Není to o technice, je to o lidech. O jelen odlovených přes NV netřeba mluvit a nalhávat si, že se v noci neloví.
Novák Jiří reaguje 15.9.2024 15:29
Lovu a lesu bohužel v dnešní době kdy je na lesy ze strany návštěvníku vyvíjen tlak na nejrůznější aktivity se bez NV myslivci neobejdou a podle novely MZ to bude ještě horší při neplnění planu lovu.
Milan Jirmann reaguje 13.9.2024 17:35
Tak já začnu. Noční techniku, jako hlavně zaměřovací jsem odsuzoval a říkal jsem, že si to nikdy nepořídím. Ale všeho do času. Syn ji má a jednou jsem si od něho půjčil kulovnici a šel do lesa, když nebylo vidět a byla tma. Ten večer jsem s její pomocí ulovil sele a změnil jsem názor na tato zařízení. Pořídil jsem si termovizní pozorovák, koupil kulovnici a na ní jsem dal Yukona RT. Po nějaké době ho vyměnil za lepší Sightline, ale nedávnou jsem pořídil zaměřovací termovizi, protože s digitálem, když pršelo, byla mlha nebo hustě sněžilo nebylo vidět. Kulovnici s digitálem jsem prodal. Teď mám jednu kulovnici, na které si dle potřeby přehazuji puškohled a termovizi. Od té doby, co jsem si pořídil noční vidění, tak přesně vidím na co a kam střílím. U černé rozpoznám i pohlaví kusu. Pozorovák používám i případnému dosledu na loukách. Za mě dobrá věc a dobrý pomocník při nočních lovech. Výhodou je ta, že člověk může jít do lesa, i když nesvítí měsíc nebo není sníh a vidí a už nestřílí na černý flek, u kterého odhaduje velikost a kde má hlavu. Jestli se to projevilo na chování zvěře nevím, ale myslím si, že ne. Já s tím lovím jenom černou. Za ostatní mluvit nemohu. Pokud vím, tak v návrhu nového MZ je, že se bude moci lovit holá spárkatá i v noci. LOVU ZDAR!!!
kunst libor reaguje 13.9.2024 14:55
Díky za vaše odpovědi.