ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jirkuv lončák
Jirkuv lončák
vloženo: 27.11.2020 06:16
autor: Josef Vršan

úlovky (svět)

Lov rysa v Lotyšsku
Lov rysa v Lotyšsku
vloženo: 24.1.2019 17:37
autor: Martin Saifrt

trofeje

detail
detail
vloženo: 2.1.2014 14:18
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 8.1.2013 08:29
autor: Marek Drha

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

Daněk
Daněk
vloženo: 22.2.2018 19:26
autor: Aleš Náhlý

myslivecké umění

akát 41 x 29 cm
akát 41 x 29 cm
vloženo: 18.1.2017 15:30
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 233987 fotek (3 dnes)
  • 7987 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8945 inzerátů (0 dnes)
  • 283 diskuzí (0 dnes)
  • 750287 komentářů fotek (15 dnes)
  • 12938 komentářů videí (0 dnes)
  • 3299969 hlasování fotek (21 dnes)
  • 56490 hlasování videí (0 dnes)
  • 37725 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Diskuze

Kulovnice CZ

30-06 vložil 8.3.2019 20:04
Dobrý den přátelé a kolegové. Poměrně hodně sledují inzeráty na prodej kulovnice. A ze všeho nejvíc tam je "prodám kulovnici CZ". Čím to je? Je jich tolik, nebo zbrojovka zaspala dobu a všichni se poohlížejí po "lepších" značkách?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Sojka reaguje 24.1.2021 12:15
Opakovaně jsem se u CZ 550 setkal s pokrouceným pouzdrem závěru, kdy bylo třeba pro usazení montáže a puškohledu pouzdro přefrézovat a srovnat.
Tomáš Robotka reaguje 22.1.2021 08:46
Ano o Blaser je trošku někde jinde,ale jeho cena taky.Já byl s cz557 docela taky spokojen do té doby než se mi stalo co popisuji.Do té doby jsem bez zasahování do spoušťového mechanismu vystřelil 150 ran.Je úplně jedno v jaké ráží cz máte.Systém je stejný.Jen jsem chtěl reagovat na hlavičku diskuze proč se někteří cz zbavují.Já se jí nezbavil,ale zainvestovat jsem 2 tisíce do předělání spouště a zajišťování u pana puškaře a doufám že dalších vychytávání much budu ušetřen a peníze za které bych mohl mít Blasera radši prostřílím.
Vaclav Rejchrt reaguje 21.1.2021 14:28
Kamarád má 557 v 7x64 a je maximálně spokojen. Nevím že by si někdy stěžoval. Mě před nedávnem jiný kamarád odprodal svého Blasra r 93 lh a mohu vám říct že jinou flintu už nechci. Oproti CZ, Saku a Rosslerovi to je něco nepopsatelného v životě už asi měnit nebudu.
Tomáš Robotka reaguje 21.1.2021 08:00
Po víkendové naháňce kdy teplota spadla trochu pod bod mrazu a ve spoušťovém systému u mé téměř nové cz 557 nastaly neočekávané změny kdy při odjištění vyšla samovolně rana a to opakovaně to ně kdy mi spoušť nešla zrovna extra citlivě se nedivím že se jí někteří rychle zbavují.A tu bezpečnou vychytávku kdy jde závěr otevřít i při zajištění raději ani nekomentuji a jdu hledat po revíru náboje které jsem poztrácel když jem šoulal a závěr se mi několikrát otevřel aniž bych si toho byl vědom.Kdybych připlatil 15 tyček Blázra bych sice neměl ale byl bych víc v klidu.
H.J. reaguje 14.4.2019 20:07
No raději bych také volil zbraň od pana Kuny, než sériovou. Kvalitou je o třídu jinde a cenově vychází velice dobře!
Potenec Ondřej reaguje 11.4.2019 07:19
Havel Stehlík atd konec zbrojního průmyslu v čechách
Václav Říha reaguje 10.4.2019 21:41
Já si myslím, že v poměru kvalita/cena je v dnešní době ze sériové produkce ideální Howa 1500...špičková japonská ocel, jen nevyrábějí ,,evropskou ráži" 8x57IS a ani o tom, dle svého vyjádření neuvažují :-(
Václav Říha reaguje 10.4.2019 21:37
Já si myslím, že v poměru kvalita/cena je v dnešní době ze sériové produkce ideální Howa 1500...špičková japonská ocel, jen nevyrábějí ,,evropskou ráži" 8x57IS a ani o tom, dle svého vyjádření neuvažují :-(
Vaclav Rejchrt reaguje 10.4.2019 20:35
Zdar česká kulovnice za mě je dobrá flinta vlastnil jsem CZ 550 v 308W pár let a kdybych nebyl levák tak jí mám určitě do dnes. Docela mě mrzelo když jsem se musel poohlížet jinde jelikož levé cz kulovnice se začli vyrábět až loni. Vlastním Sako v 243 W a Rosslera v 308 W obě pro leváka a maximální spokojenost.
Josef Vyskočil reaguje 10.4.2019 11:59
Jo jo ty předělávky jsou fajn, ale to už můžete postavit flintu z gruntu já měl na mysli seriovou výrobu za mě už snad pouze to SAKO chci ho pořídit pro syna, jinak původně jsem chtěl CZ550, ale docela jste mě tady nahlodali s tou konečnou kontrolou ve fabrice.
Milan Jirmann reaguje 10.4.2019 10:53
Myslím si, že naše kulovnice jsou dobré a za přijatelné ceny. Jenom u těch dnešních mně vadí masivní dřevo, které na nich je, hlavně v úchopové části za lučíkem. Když se podívám na kulovnice dřívější výroby, tak toho dřeva tam bylo méně (mimo ZKK MC). Další věc je ta, že se mně zbraň, se kterou budu lovit, musí také líbit. A ty plastové doplňky? To bohužel nese doba. Také si myslím, že Uherský Brod trochu zaspal dobu, když se podívám, kdy začal do kulovnic dávat 8x57S anebo dělat kulovnice v levém provedení. LOVU ZDAR!!!
Jan Slavětínský reaguje 10.4.2019 08:04
Viděli jste jaké kulovnice dělá p.Kuna ze starých ZKK? Nová hlaveň libovolné ráže, poutko na řemen na laufu - flinta se úplně jinak nosí na rameni, kroužkovaný závěry, dioptr seriové výroby ZKK, zaleštěné veškeré železo a v brynýru. Doladěná pažba podle přání. Mě osobně se ty flinty líbí a v normálních cenách. Dříve jsem fandil kulovnicím Mannlicher Steyr u kterých mi dnes už vadí ,že u nich také přibývají plastové doplňky a imbusové šrouby...
Josef Vyskočil reaguje 9.4.2019 18:12
A co byste pánové doporučili ze současné celosvětové produkce ono, když to vezmete kolem a kolem zahraniční výrobci neustále snižují náklady výsledkem jsou plastové doplňky všech možných i nemožných modifikací už neví co by zato chtěli, naproti tomu CZ je pořád ještě skoro celá ze železa osobně bych teda určitě stejně sáhl po CZ která má i ještě poměrně přijatelnou cenu a účel určitě splní.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 9.4.2019 14:05
Nejen trochu Honzo, ale podstatně...když ve třicátých letech Angláni kupovali licenci na kulomet vz. 26, který vyráběli jako BREN (BRno ENfield), byla součástí kontraktu smlouva na dodávky elektroocele z Kladna, protože tuhle kvalitu v sheffieldských ocelárnách prostě Angláni vyrobit neuměli. A když tedy v devadesátých letech musela jít v duchu ukňučeného pokryteckého pravdoláskařství Zbrojovka do kytek (jinak řečeno, musely se její zbrojní trhy pustit Němcům), v první řadě musela kleknout Poldovka (Stehlík a spol.) A potom, když do Zbrojovky vstoupil tzv. strategický partner Blaser, bylo všem jasné, že do půl roku je fabrika v pr...li. A taky jo...vyrobili naoko pár kulobroků Favorit a byl šlus. Doufám, že se ten někdo, kdo to způsobil smaží v pekle.
Jan Slavětínský reaguje 9.4.2019 13:30
Myslím si, že českým zbraním trochu ublížil pád Poldovky, která zbrojovkám dodávala demibloky a hlavně.Ocel Poldi elektro měla ve světě zvuk. Svědčí o tom i exporty našich zbraní do celého světa, hlavně před revolucí. Zbraně do roku výroby 95-96 ještě měly tyto staré díly a hlavně. Taktéž si myslím, že generace starších konstruktérů věku našich otců a dědů, kteří ve zbrojovkách pracovali, měli asi ke zbraním jiný vztah než současní vývojáři. Mě se většina současně vyráběných našich nových zbraní nelíbí. Vždyť stará ČZ75 se vyrábí dodnes a v různých verzích a drží si trh. Vezměte si cenu starých kulobroků z 80.let Brno Super, které se běžně pohybují kolem 35 tis..I na starých Zetháčkách, které v 70.letech nalovily vagony zvěře a vyrostly na nich generace sportovních střelců , daly desetitisíce ran, i to svědčí o nějaké kvalitě našich zbraní. Nevím, jak budou vypadat italské nebo turecké flinty středních cen po stejném počtu ran. Jsem též patriot a naše zbraně mě už provází myslivostí řádku let...
Lubomír Černý reaguje 9.4.2019 11:02
Je to určitě počtem zbraní,dříve to nebylo jako dnes,kdy je možné koupit libovolnou značku, tehdy se kupovaly převážně zbraně českých výrobců a dále se předávají z generace na generaci.Proto si myslím,že z hlediska statistiky je stále českých zbraní u myslivců většina.Jak píší kolegové pode mnou.Obyčejná,myslím si kvalitní flinta.Nemohu hodnotit současnou produkci,mám dvě ZKK,z toho jednu ZKK 600 po tátovi,těžko říci kolik vystřílela ran,zcela jistě to bylo více než tisíc.Myslím si,že při pečlivé údržbě zbraně,musí vydržet daleko více.Když vidím kolikrát, jak mají zanedbané kolegové zbraně...A čistě můj osobní názor?Proč to nepřiznat,prostě se mi líbí klasická opakovačka,pro mě je to flinta poměrně elegantní.Jsem v tom trošku velká"konzerva"ale nelíbí se mi žádné samonabíjecí kulovnice atd.byť samozřejmě vím,že jsou drahé,kvalitní,ale to není nic pro mne.
Václav Říha reaguje 8.4.2019 22:24
Při kolika výstřelech se projeví opotřebení hlavně takovým způsobem, že se stane nepoužitelnou ? Nevím to...je to 50% opotřebení a tudíž 350 ran, nebo 60, 70, 80%...? Sváteční střelec bude zřejmě v klidu, ale kde je v základu už jen prostá kvalita, kterou byla naše produkce proslavena ? Je v prd..., ale zas je to levný... :-)
Potenec Ondřej reaguje 8.4.2019 13:50
Vlastním a používám tři kulovnice cz 550 7x64 9,3x62 243win , bez závad či problémů, střílím z nich ročně 50-60 ran takže když vemu v úvahu těch 700 ran první kulovnice začne,, zlobit,, cca za 30 let. to mi bude 70 a při tom kam to vede s myslivostí a střelectvím nemám strach že budu potřebovat jinou kulovnici :-)) a stejně bych neměnil.
Václav Říha reaguje 7.4.2019 21:21
Já jsem v klidu, co vím jsem napsal a dalších negativních zkušeností s výrobky české produkce jsou plná fóra, na internetu dohledatelná...dalším zdrojem jsou puškaři, aktivní střelci atd., zkuste se poptat...
Josef Vyskočil reaguje 7.4.2019 19:55
Nemyslím to zle, tak se nečertěte jak říkám z mé cz 550lux ráže 30 06spr bylo vystřeleno minimálně 2000ran a stále střílí stejně dobře toto mě to jasně dokazuje, ale jak říkám možné je všechno nelze soudit podle jedné flinty.
Václav Říha reaguje 7.4.2019 19:07
Re: Josef Vyskočil...slovo RYCHLÁ je uvedeno v uvozovkách, že s něčím nesouhlasíte, či něčemu nevěříte je vaše právo a tímto bych toto téma považoval z mé strany za uzavřené. Každý si může opatřit informace sám...
Josef Vyskočil reaguje 7.4.2019 16:04
Pane Ŕíha dovolím si nesouhlasit 30 06 a 308W rozhodně nejsou rychlé ráže, záleží tedy na typu střely ale i tak 900m/s nepřesáhne za mě jsou to jen povídačky kdo z řadových myslivců vystřelí 1000ran, aby to posoudil já z mé zbraně střílel i 150 ran za rok hlavně na střelnici a jak píši stále OK, spíš bych to přisuzoval špatné údržbě. Kvalita kontrol jistě roli hraje nicméně, že by tam byli až takový diletanti se mě moc věřit nechce, ale možné je hlavně u nás všechno. Merkel helix s tím souhlasím jednoho jsem měl a přesně co píšete se mě stalo.
Václav Říha reaguje 7.4.2019 12:33
Re: Tomáš Volf...znám několik puškařů a tak nějaké relevantní info mám...ráže 308Win. a 30-06Spring. jsou ,,rychlé" a tak u nic dochází k rychlejšímu opotřebení hlavně, na rozdíl od ráže např. 8x57IS. Náš producent již řadu let ( +-13 ) v první řadě nekontroluje stav hlavně po výrobě a v druhé šetří na kvalitě matriálu...Merkel Helix : v poslední době se objevují závady v podobě nepřesně vyrobených nábojových komor, tzn. že se vystřelené nábojnice i od kvalitních výrobců ,,nafukují" a nejdou z komory...další věc je nutnost rozebrat celou flintu z důvodu řádného vyčištění, tohle musel vymyslet génius ! Několik vlastníků uvedlo, že po opětovném složení zbraně došlo k posunutí záměrného bodu a museli znovu přestřelovat, takže tak...
Josef Vyskočil reaguje 7.4.2019 08:51
A ještě k té životnosti z té mé 550tky jsem tě 700ran vystřílel přibližně 4x a přesnost světe div se stále vynikající ono mě to spíše připadá, že mnozí z nás hledají něco co nejde najít a přitom řešení je tak prosté, chápu že lákadla trhu jsou neúprosná a lze jim snadno podlehnout, nicméně je třeba si ujasnit k jakému účelu zbraň kupuji a na lovecké účely jsou ty naše czety naprosto dostačující toť můj názor.
Josef Vyskočil reaguje 7.4.2019 08:30
Taky něco přidám vyzkoušel jsem kde co (sauer, Merkel, mannlicher, blaser,haenel) a zodpovědně můžu říct, že mě nejvíc sedla právě čezeta 550lux z 96roku ráže 30 06spr neříkám že je to nějaká bůhvíjaká krasotinka nicméně funguje střílí trefuje další můj mazel je stará zetka po tátovi 7x57 nemůžu si pomoct ale tyhle zbraně na mě působí kompaktně možná i proto, že sem na nich vyrůstal nevím, ze současné produkce na mě budí dojem snad pouze kulovnice sako.
Tomáš Volf reaguje 6.4.2019 21:43
RE: Václav Říha. To myslíte vážně, že má ve 30-06 životnost pouze 700 ran? A s tím helixem to myslite jak? Než sem koupil R8, tak jsem měl starou tiku model M590. Garance v 308 win. Byla 8ooo ran. Těch 700 by sem měl na dvě max tři sezóny, co je potom levnější???
Václav Říha reaguje 5.4.2019 21:18
Re: Karel Chalupník, MVDr. bohu žel, je to tak, v souladu s ekonomickou strategií ,,proč vyrábět kvalitní zbraně, které přežijí min. dvě generace ( víc člověk zpravidla neposoudí ), když lze jedné generaci prodat prodat min. zbraně dvě ? Životnost hlavně CZ v ráži 30-06 Spring. je 700 ran...při kolika ranách se ta uvedená životnost začne projevovat na přesnosti ? Něco ze zahraničí ? Stačí Merkel Helix :-(
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 5.4.2019 13:27
On je problém, že to...tenkrát a dnes.... neplatí jen pro naše flinty. Stačí srovnat produkci Sauer, Merkel atd. ze sedmdesátých let a teď. Ono se všechno ekonomizuje, lepí, foliuje, dělají díly z plastu, lehkého kovu...zlaté ZKK.
Jan Slavětínský reaguje 5.4.2019 12:34
Má to i svá pozitiva. Ten kdo shání flintu ,tak díky těm kolegům,kteří často mění výzbroj, sežene "hotovou" sesazenou kulovnici s optikou i s řemenem ,minimálně střílenou, za dobrý peníz.
Václav Říha reaguje 4.4.2019 22:52
Oslovte nějakého puškaře a ten vám vysvětlí rozdíl, mezi kvalitou použitých materiálů, výrobními postupy a technickým řešením našich loveckých zbraní ,,tenkrát a dnes"...
Rumcajs reaguje 4.4.2019 14:37
Vidím dost pravdy a pochopitelných důvodů odpovídajících na otázku v příspěvcích Tomášů Holíčka a Volfa. Takže ve zkratce: cenová dostupnost, jí odpovídající kvalita a s tím spojené počty na trhu. S níže popsaným „ekonomickým vývojem“ jedince je tak dost dobře možný přechod od CZky k něčemu dražšímu/“lepšímu“. Doplním to, co jsem už několikrát různě slyšel, že některé výrobní řady CZtek mají z výroby jaksi „přetaženou, přetočenou“ hlaveň. Nevím jak přesně to vysvětlit a jestli to je pravda, ale má to snad mít vliv na to, že nejde leckdy zbraň dobře nastřelit bez zásahu do montáže. To jsem ale opravdu jen slyšel. Sám mám 550ku doma jako svou první flintu. Žádné problémy jsem s ní neměl, nemám a doufám, že ani mít nebudu. Dnes je to už má citovka a společně máme naloveno několik stovek kusů zvěře. Mou v inzerci tak určitě jen tak nenajdete ;). Mám pár kolegů, co neustále mění výzbroj za novější, dražší, lepší. Myslím si o tom jejich počínání své. Než si zvyknou a přilnou k jedné, zas jde z domu. Lepší nebo dražší flinta lepšího myslivce nedělá a podle mě to dnes není ani tolik o flintě, ani o ráži, ale o patronech. V nich je přesnost i ranivost. Jinak jak se říká: „postav zvíře proti díře...“ Určitě jsou na trhu lepší flinty a třeba váha CZtek je v porovnání s jinými špatná, ale kdo má CZku na čekanou nebo i šoulání, které není na celý ten, tak jí unese a není to důvod k prodeji a koupi jiné.
tomáš holíček reaguje 4.4.2019 07:22
Kulovnice z Uherského Brodu jsou dobré zbraně.Jo,byla taky moje první.ČZ 550 lux.Mám i jiné zbraně, ale tahle mi sedí a je na ni spoleh.Všichni pořád řeší jaká kulovnice je lepší, jaká značka, jaká ráže, jaké střelivo...Neříkám,že v tom není rozdíl, ale myslím, že hodně záleží také na tom, jak je člověk vystřílenej...Jasně že Sauer, Merkel,Blaser jsou dobré, krásné zbraně, ale pokud člověk nemá zkušenost se střelbou a nemá něco odstříleno,je jedno co drží v ruce.Shrnutí:Kulovnice ČZ jsou dobré zbraně za slušnou cenu.Spousta z nás je má a dobře nám slouží...
Josef Hanzlík reaguje 4.4.2019 06:33
Mám čtyři CZ,mám dost peněz na jiné,ale já s nima lovím,nepředvádím se a jde mi to.Inu.
Tomáš Volf reaguje 3.4.2019 14:48
Každej si jí koupil, když začínal, protože neměl peníze. Pak začal chodit do práce a chtěl něco kvalitnejšího. Všimněte si, že spousta jich je v kombinaci s meoptou. Inu ta kvalita tam asi nebude... Můj názor.
Petr Tihelka reaguje 2.4.2019 20:08
Jsou k tomu dva důvody, první je že zbraní z produkce CZUB je mezi myslivci mnoho a druhý důvod je že CZUB nedávno vyprodávala skladové zásoby za nízké ceny, tohoto využilo mnoho spekulantů, kteří zbraň z výprodeje koupili za cenu okolo 16 tis. a následně je prodávali za ceníkovou cenu. Inu 8 tis. Kč na chodníku nenajdete :-D