ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec k 50-ke ako sa patrí
Srnec k 50-ke ako sa patrí
vloženo: 10.7.2020 11:26
autor: Miloš Bukoven

úlovky (svět)

Ruja 2020
Ruja 2020
vloženo: 2.10.2020 06:25
autor: NH

trofeje

Detail dnešního srnce.
Detail dnešního srnce.
vloženo: 2.7.2017 10:03
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

Říje
Říje
vloženo: 2.10.2019 09:22
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 27.8.2015 07:00
autor: jirka krbeček

fotopast

Žeby rys ?
Žeby rys ?
vloženo: 7.2.2013 06:24
autor: mirojevo

myslivecké umění

 III.
III.
vloženo: 10.12.2019 17:03
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 233987 fotek (3 dnes)
  • 7987 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8945 inzerátů (0 dnes)
  • 283 diskuzí (0 dnes)
  • 750287 komentářů fotek (15 dnes)
  • 12938 komentářů videí (0 dnes)
  • 3299991 hlasování fotek (43 dnes)
  • 56490 hlasování videí (0 dnes)
  • 37725 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Diskuze

cena štěňat loveckých psů s PP

Eduard Andrla vložil 14.4.2012 08:54
Vkládejte sem ceny štěňat loveckých plemen s PP,myslím si že by to bylo užitečné pro orientaci nových zájemců o štěňata aby měli přehled na co mají finančně atd.kolik můžou počítat zhruba cenu za štěně(samozřejmě cena se odvíjí také podle kvality rodičů atd.) a také pro chovatele.Založil jsem toto vlákno proto že se mi ozývá celkem dost zájemců o štěňata kteří nabízí částky jako 1000 Kč atd.,za to si myslím asi neprodává s PP žádné plemeno(nebo se mýlím),další otázkou je jestli takový zájemce když nemá finance na koupi měl potom na krmení,veterinu atd.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
scotcuard reaguje 15.2.2017 22:07
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak se v současnosti pohybují ceny kvalitního chovu bavorského barvare. Nechci urazit chovatele! jde mi pouze o info. Děkuji moc.
pavel stanka reaguje 9.7.2014 21:24
Zdravím Vás zo Slovenska. Cena šteniatok sa podľa môjho názoru nedá paušalizovať. Je tam kvalita rodičov, výcviková , aj genetická, aj tak má niektoré šteniatko predpoklady na super psa väčšie, niektoré menšie, takže ten istý vrh a cena môže kolísať aj 1000-2000 Kč. Módnosť plemena, ročné obdobie , lokalita , je to zkrátka veľa vecí, ktoré je treba brať do úvahy. A verte mi, ten kto sa o psy a šteniatka stará celý rok, a nie len keď suka hára a 4 mesiace do predaja šteniatok, na tom určite pri bežných plemenách nezbohatol. Moja približná cena na štajerského duriča,(štýrský brakýř) kvalitného šteniatka cca 300- 400 euro. Chovateľská stanica / Tŕňová Hora / ak sa mi nový majiteľ nepozdáva , nedám.
Jan Přikryl reaguje 9.4.2014 10:19
dobry den, v posledni dobe se pohlizim po nejake slusnem chovu jezevika drsnosrsteho...jiste spousta z vas nekoho zna a muze doporucit...prosim poradte staci kontakt...uprednostnim chovatele z moravy ale zajedu i dal...jedna se mi o porizeni stenete nejlepe z podzimniho vrhu...prosim posilejte tipy do zpvav meho profilu. budouci vudce :)J.P.
Tereza Heráková reaguje 1.3.2014 20:32
Z pohledu chovatele-první dotaz by neměl být na cenu a vzdálenost,ale na rodiče,zkoušky,výstavy,práci,zdraví a pak informativně i cena a adresa..ten kdo nemá zájem o překonat vzdálenost v ČR a respektovat cenu od chovatele,kterému se tak akorát vrátí náklady-chov BRT,mě nepřesvědčí o tom,že pes by u něj měl kvalitní stravu,veterinární péči a vůbec podmínky.A vyhrožování,že jinde prodávají levněji,tak je tam pošlu-chcete levně a nedaleko..My na zkoušky,výstavy i krytí jezdíme dost daleko..
Jan Sobol reaguje 1.3.2014 13:12
Paní Heráková, nevím proč se divíte, že se chce zájemce zeptat na cenu a na vzdálenost, kterou musí urazit, samozřejmě každý si rád spočítá náklady dopředu. Když už jedu pro štěně třeba 1000 kilometrů tak se rád dopředu informuji na cenu, Ono není chovatel jako chovatel,jednou jsem jel pro štěně dost daleko s chovatelem jsem byl dohodnut na ceně a když jsem měl už štěně vybrané a šel jsem podepsat smlouvu tak v ní byla cena značně navýšena a chovatel dělal jako že nic. Spoléhal se na to, že když už jsem absolvoval takovou cestu, že nakonec štěně odeberu, prostě hrál na city. Takže já říkám, radši se dvakrát zeptat než ze sebe nechat dělat blbce.
Tereza Heráková reaguje 28.2.2014 21:58
Naprosto souhlasím s názorem pana Nováka,reakce zájemců jsou o nervy-kde bydíte-jak daleko to k vám máme,jinde je štěně levnější..feny mají několik zkoušek,několik výstav,jsou používány v praxi-vše stojí peníze-výcvik,zkoušky,výstavy,hony,naháňky,krmení,veterina,poplatky klubu atd. ale i podložky pod štěňata a tak když první dotaz je na cenu a kde tedy bydlíme,štěně neprodám!
Michal Vrzal reaguje 28.2.2014 12:14
Já kupoval na podzim IRT - cena byla 8000,-, vzhledem k tomu že uš to byla 4měsíční fenka, tak bych řekl že prakticky zadarmo.
Miroslav Novák reaguje 4.2.2014 11:55
Prodej štěňat je akce, která vždy důkladně prověří chovatelovi nervy a utvrdí jej v názoru, že psi jsou lepší než lidi. Chovám nějaký rok hladkosrsté jezevčíky malých rázů a štěňata si kupují jak myslivci, tak nemyslivci. Cena štěněte v ČR se pohybuje v relaci 8 až 15.000,- CZK v závislosti na rodokmeni štěněte. Cena tohoto plemene na západ od našich hranic, ale i na východ (např. Maďarsko nebo Rusko) se pohybuje od 750 do 1.200,- EUR. Ceny loveckých psů v ČR jsou, dle mého názoru, opravdu velmi vztřícné. Započítáme-li do ceny opravdu vše a nezapomeneme-li opravdu na nic, tzn. poplatek za krytí, cestu za krycím psem, veterinární výlohy (odčervení, očkování, tetování, čipování, vystavení očkovacích průkazů nebo pasů), poplatky za vystavení PP, korespondence s poradcem chovu případně plem. knihou, krmivo pro štěňata, tak dojdeme k poměrně vysoké cifře. Nezapočítávám vůbec čas strávený vlastní péčí o štěňata a fenu, protože to je přece koníčkem každého chovatele. Na druhou stranu nedej Bůh aby nastalo něco jako eklampsie, císařský řez, zánět mléčné žlázy, apod. to pak peníze z chovatelovi kapsy jen letí. Ačkoliv jsem s prodejem štěňat nikdy žádné extra problémy neměl, reakce některých zájemců mne mnohdy vyvedou z míry. Jinak přeji všem chovatelům-kynologům hodně zdaru a pevné nervy !!
RNDr. Jaroslav Červinka reaguje 8.8.2013 08:41
Vlastní chovnou stanici nemám, ale ze zkušenosti: Jack Russell Teriér s PP tak 15-25tis. Svého mám za 18tis. Co se pohybuje pod 15tis. je podezřelé - dentice, povaha... nebo chovatel samaritán. Jackové jsou prostě modní, jak už tu někdo psal...
Marta Kunešová reaguje 6.8.2013 20:50
Štýrský brakýř 8-9tis.A výdělečná činnost to rozhodně není.....
Daniel Jahoda reaguje 2.8.2013 13:23
Zdravím,můj názor je ,že chov psů jakýhkoli plemen nemůže být výdělečná činnost vyjma těch tzv.velkochovatelů)množitelů)nebo producentů bezpapíráků.Každý chovatel ví co to obnáší uchovnění feny od A-Z o to snažší to mají chovatelé kteří nemají chovné jedince přezto produkují štěnata bez PP.Lidé je koupí poněvadž protože jsou o polovinu levnější a nechtějí si přidělávat zbytečné starosti s psem kterého musí uchovnit. Příklad-koupím štěně fenku které se budu věnovat,udělám všechny možné zkoušky,výstavu,bonitaci ale bohužel nebude uchovněna kvůli chrupu,toto vše množitelům bezpapíráků odpadá.Tak proč by je neprodávali za polovic.Nedávno zde bylo několik inz.na BB bez PP za cenu 5-7 tis.Tak nekupte to.
Tereza Heráková reaguje 3.2.2013 19:15
Chováme border teriéry naše feny-krajský vítěz,vítěz třídy mladých,vítěz Mladé Boleslavi, res.CAC,CAC,CACIB,-ZV,ZN,LZ,BZ,BZH,HZ-Diviačiar,MSBLT-CACT,CACIT,CCT-KV-Norník,SZVP,PZ.K nim vybíráme co nejlepší psy a první na co se zájemci ptají je cena??!!Člověka to opravdu musí bavit,protože se mu sotva vrátí náklady,prodáváme 5500-6500kč krmíme superprémiovky,čipujeme...
Petra Mastná reaguje 1.1.2013 22:48
IRT: 7-12.000,- Kč - v ČR. D, SK, AT cca 800-1.000,- EUR
Richard Czech reaguje 6.10.2012 08:22
No já bych se na cenu štěňat díval trochu jinak.Pokud vemu příklad že mám 5 štěňat:krytí :3,5-5000kč v lepším případě,rodokmeny cca 2000kč,očkování a odčervení včetňě očkovacích průkazů:3000kč ,tetování:800kč,pokud zvolím čipování(do zahraničí povinné)2500kč.Suma sumárum cca 12000kč náklady.Nepočítám příkrm cestu na krytí ,čas strávený s odchovem apod. tak cena 5000-7000kč za štěňe je opravdu minimální,jo holt člověka to musí bavit:-)
Andrea reaguje 4.10.2012 19:47
Anglický bullterier - módní plemeno, 15000-25000tisíc s PP, po rodičích výstavácích bez loveckých zkoušek A KDYŽ tak s loveckou zkouškou, ale bez praxe(v pracovních třídách je výstavách větší šance úspěchu, že) No já padáááááám!!!! - vzteky!
Eva Illová reaguje 31.8.2012 07:46
Cena německého krátkosrstého ohaře se pohybuje od 4000-6000 Kč podle kvality rodičů.
J. Král reaguje 14.8.2012 08:23
Josef řekl bych 100 000 Kč a víc ne?
Josef Kouba reaguje 13.8.2012 17:40
Svého času jsem si pečlivě vedl výdaje až po dobu uchovnění feny (bez ohodnocení času, práce s výcvikem) Kdyby mi to někdo říkal o jakou částku se jedná, nikdy bych neuvěřil...
J. Král reaguje 13.8.2012 09:19
Jane kdo psa chce většinou nelituje nějaké té koruny navíc.(idkyž těm polišům nechceme platiti) Pak jsou tací, kteří by chtěli štěně tak 1500 Kč. A ve valné většině pak vycvičit a prodat za nekřesťanský peníz.
Honza reaguje 10.8.2012 13:07
Tento týden jsme si přivezli fenku drsnosrstého jezevčíka. Stál 5500 Kč, teda když nepočítám nedobrovolný dar pro PČR. Ceny drsoňů, které jsem měl v hledáčku já, byly 3500-8000 Kč. Ale musím říct, že cena v tomto případě nebyla rozhodující. Je to právoplatný člen rodiny a věřím, že bude vynikající lovečák.
Eduard Andrla reaguje 2.6.2012 00:27
Jé to jsem moc rád za pozitivní zprávy,že z Dicka vyrostl pejsek kterej dělá radost,a je v tak pokročilém věku ve výborné kondici a jste spokojená,bohužel WSS už nechovám,z důvodů které bych si nechal pro sebe,ale samozřejmě mám spoustu známých kteří je chovají takže bych vám samozřejmě poradil kde si štěně vzít z dobrého chovu a i s vámi klidně zajel vybrat aby vám dělal radost jako Dick,klidně mě můžete kontaktovat na e-mail:zeslovakove@seznam.cz,nebo Tel:605 262 748,já bych se vás zase moc rád zeptal na koně jelikož přítelkyně jezdí drezůry a parkůry tak ať to tady nezahlcujem.
Irena Hůlková reaguje 1.6.2012 15:02
Před 14ti lety pro naši rodinu odchoval pan Eduard Andrle nejlepšího přítele, kamaráda, psího sporťáka, kterého jsem kvůli své neznalosti samozřejmě neuchovnila, protože nejsem myslivec, ale koňař. Nicméně jsem strašně ráda, že tenkrát se k nám "pražákům" choval úžasně, nedělal cenu pro "pražáky", poradil s výběrem, byl úžasný hostitel a do dnešního dne mám svého nejbližšího přítele neustále plného zdraví a síly. Protože dobrý základ si s sebou pes nese celý život. Za těch úžasných 14 let jsem s ním zažila takovou spoustu zážitků a krásných chvil jak u koní, tak v lese, že jestli mi jednou v požehnaném věku Dick ze Slovákové odejde, tak bych si koupila zase psa z téhle chovatelské stanice. Doufám, že pokračujete v chovu WSS, přeji hodně zdaru a málo chmurných chvil!
Petr Pořádek ml. reaguje 17.5.2012 13:39
Jeníku i blbá pětistovka ti parádně rozdělí poptálky od vážných a slušných zájemců.Takže jinak bych to už ani nedělal.
Eduard Andrla reaguje 16.5.2012 14:25
Je to přesně nějak tak,a je asi dobře že to tu nějak řešíme aby třeba noví chovatelé věděli čemu třeba předejít a na druhou stranu ti co se tak zachovali se třeba zamysleli nad sebou.Kdyby to nebylo nutné tak je mi to celkem jedno,pejska si nechat prostě nemůžu,jelikož mám fenky a blbce sousedy i když už se mi taky těžko bude dávat pryč,přece jenom sme spolu už si na sebe dost zvykli,kdyby to byla fenka tak to neřeším a udělám s ní podzimky a pak by šla pryč,ale tak to bohužel nejde,prostě mám tu solidního pejska bez vad(což taky dost lidí od jeho koupě odradilo),který by byl pro dobrého myslivce za solidní cenu,na kterého se může každý přijet nezávazně podívat ,předvedu mu ho v poli,na přání i ve vodě,vystřelím atd,kdyby někdo měl zájem tak se ozvěte.
J. Král reaguje 16.5.2012 12:52
Taky jsme letos přistoupili k zálohám. Každá tisícovka člověka, který odmítne štěně zamrzí.Předloni nám odřekli štěně den před odběrem. To ve mě vřela krev.Jednak jde o slušné jednání, když něco asi nechci nebo asi chci tak to mám říct na rovinu aby druhý věděl na čem je. Věc druhá je schánět další zájemce a třetí neméně smutná věc, že pesjek mohl dělat radost někomu kdo měl zájem a my ho odřekli že už štěňata nemáme. Je to všechno jen a jen o lidech a jejich jednání.
Zemánek Michal reaguje 16.5.2012 08:27
Edo na záloze není nic špatného,protože si dovedu představit jak je to pak nepříjemné,když se zajemce najednou rozhodne,že od původního záměru odstoupí a ani to chovateli neoznámí a ten žije v jisté naději,že už má štěňata udané.A pak musí na rychlo hledat náhradní zájemce.Záloha by měla být nevratná,protože se zájemce na začátku svobodně rozhodoval.Je spousta lidí co jejim ferové jednání cizí a proto záloha automatickou záležitostí.
Arnošt Bárta reaguje 15.5.2012 22:47
S tou zálohou máte pravdu, kdo má skutečný zájem, tak ji rád zaplatí. A vy máte aspoň jistotu, že vám štěně (teď už mladý psík) nezůstane. Problém je ten, že kdyby jste nabízel bordíky nebo jezevčíky (tím se nechci v žádném případě dotknout těchto plemen-mám je obě moc rád) bez PP, tak vám lidi urvou ruce. Doufám, že se vám ho podaří ještě prodat.
pavel vítů reaguje 15.5.2012 20:37
Eduarde já kupoval ASS a záloha 4000 kč a myslím že je to v pořádku
Eduard Andrla reaguje 15.5.2012 19:32
No tak to vypadá že psa budu nabízet dál,rezervuji ho tu měsíc jednomu začínajícímu myslivcovi,přes ujištění jo přijedu si tehdy a tehdy a určitě do týdne se nic neděje,takže se bude hledat nový zájemce už o 7 měsíčního pejska,holt chybama se člověk učí a příště budu muset asi sáhnout k neoblíbenému kroku zálohy na zamluvené štěně,a hned se pozná kdo má opravdu zájem a kdo ne,aspoň se pokryje část nákladů na výživu atd.,bohužel je dnes asi taková doba.
Arnošt Bárta reaguje 19.4.2012 22:50
Tak vám přeji pane Andrla, ať se vám na klubovce zadaří. Jestli se vám povede prodat ten váš pejsek, tak mě do pošty napište komu jste ho prodal. Letos v únotu u mě kryl pán ze slovenska hnědou fenu s Qwinem a jsou z toho 3 štěňata- 1 hnědé a 2 hnědobílá.
Eduard Andrla reaguje 19.4.2012 15:33
Pane Vítů no doufám že to tak hrozné nebude.Pane Bárta to věřím že se vám červení líbí jste totiž na vzácné barvy NK fajnšnekr,což dokazují vaši 2 pejsci,posílal jsem vám fotky jak se narodili no jsou asi dost vzácné jelikož tolik oranžů pohromadě to se asi nebude opakovat,ale nezoufejte,pokud vše dobře dopadne tak tento poslední nebude od vás daleko tak ho možná občas uvidíte,a když ne a zas mě někdo přemluví abych kryl jednu ze svých fen tak to nakryjeme vaším Barrym a nějakej oranž tam určitě bude,to pálení jak jsem tak nějak studoval genetiku červené barvy tak z toho moc moudrý nejsem ale to pálení to tam taky dává,teď jak jsem kryl byl otec hnědý šiml a měl v PP Weidelsburga oranž strakoše v 3 generaci jako jediného no a hop a bylo 8 oranžů,minule jsem kryl psem kde to mělo vylítnout a všechno hnědáci,i to je na tom chovatelství krásné.Taky si vás pamatuju,i když jsme byli každý v jiné skupině,letos tam jedu na klubovku výstavu,s hnědkou a sytě červenou fenou z tohoto vrhu.
pavel vítů reaguje 18.4.2012 11:16
Eduarde to příjde až se s přítelkyně stane manželka:)
Arnošt Bárta reaguje 16.4.2012 20:12
Než jsem to dopsal, tak mě to odhlásilo.
Eduard Andrla reaguje 16.4.2012 18:56
A ještě vzpomínám na jednoho kámoše co dělá jezevčíky a ten říkal já když prodávám štěnata tak mám troje ceny,až jsme trochu popili tak jsem se ho zeptal jak to myslel a říkal jedna cena pro myslivce,druhá na gauč a třetí pro Pražáky.No to je celej on.
Eduard Andrla reaguje 16.4.2012 18:53
Tak s tím problém absolutně nemám jelikož přítelkyně mi se psama pomáhá má je ráda a ví z našich štěňat co to obnáší všechno kolem toho a jaké jsou náklady,takže když si kupuju štěně a líbí se nám a vím jaké jsou relace plemene které si pořizuji tak rád dám za kvalitu nějakou kačku navíc,teď si vybrala z našeho vrhu od narození jednu fenku,já chtěl jinou nakonec jsem dal na ni a moc mě nebrala,jakoby to tušila a teď si libuju že jsem dal na její volbu,takže určitě podpora manželek a rodiny celkově je v tomto směru důležitá.
pavel vítů reaguje 16.4.2012 18:19
máš pravdu tome:)
tomas baca reaguje 16.4.2012 17:41
no hlavně ceny loveckých psu jsou dvojí jedny co zaplatím chovateli a druhé poloviční či třetinové co přiznám mánželce , co pánové nemám pravdu toto je má reakce nebil sem zaregistrován
pavel vítů reaguje 16.4.2012 10:58
A ještě cenu bych opravdu neřešil to je to poslední jenom kvalitní granule pro štěně stojí kolem 1300 za balení
pavel vítů reaguje 16.4.2012 10:42
Ahoj tak jezevčíka jsem koupil za 3000 NKO- za 5000 ato je odpověď a ji pro Martina anglického špringra jsem kupoval před 14 dni od Paní Kadlecová CHS z větrné paseky za 8000 kč což je asi normál nikdy jsem nesmlouval
Martin Mikacsi reaguje 16.4.2012 10:00
Když už tady ta otázka je, tak se zeptám. Jak se pohybují ceny štěňat anglického špringeršpaněla ? Chtěl bych ho jako svého prvního psa.
Tomas Guziur reaguje 15.4.2012 22:12
Poslední příspěvek je skutečně kvalitní... A jinak si myslím že pan Aleš j. to vystihnul celkem přesně.
Eduard Andrla reaguje 15.4.2012 20:04
Díky všem přispěvatelům,že se diskuze trochu rozjela,a aspoň se trochu pobavíme,ti co přispěli ví o čem je řeč,s panem Čechem jsme se potkali na klubových VZ křepeláků on jako rozhodčí,já jako vůdce s oranžovou křepelačkou,i když jsem sám rozhodčí z výkonu musím smeknout před jeho stylem a citem posuzování i plemena který chová zvlášť to větší dobře zvolil,pro Petra Pořádka,vedle vsi kde teď střídavě bydlím má od tebe kluk štajeračku a maká mu to dobře na prasata pochvala i když má i dobrýho křepeláka.Jak jste si určitě všimli tak mi zbylo jedno štěně pes křepeláka,které bylo zamluvené,zájemci jsem ho držel jelikož marodil a pak si ho nevzal nakonec,nyní má 6.měsíců,je přezubený,plnochrupý,nůžkový skus,silná kostra,bez vad,moc pěkný exteriér,jako chovatel mám zájem aby se dostal pokud možno k někomu kdo by ho uchovnil,později bych ho chtěl využít na krytí pro jednu z mých fen,nechat si ho nemůžu jelikož mám 3 feny a nedělalo by to dobrotu,je po dobrým psovi z Německa kterýho znám jak pracuje a i exteriér je kvalitní,nechci za něho horentní částku prakticky řekněme když ho dám za 5000 tak ho vlastně daruji a pak když ti někdo napíše že by ti dal 1000 a další že 1500 tak nemůže být divu že jsu vytočenej,a už sem i přemýšlel že nikdy krýt nebudu,ale to bych se potom vlastně nemohl pěkně napakovat na prodeji štěňat.
Aleš j. reaguje 15.4.2012 19:59
Dovolil bych si uvést příklad, který mi minulý rok o hl. prázdninách říkal můj vzdálený příbuzný z Blatné u Karlových Varů. Jeden jeho známý chová zlaté retrívry. Prodával je za 24000 a přišlo mu, že je to dost a snížil cenu na 19000Kč. Štěně měla zamluvená jedna paní. Když jela k chovateli pro štěně a ten jí sdělil, že cena bude "jen" 19000kč-odpověděla mu:"to jsou ty psi tak špatný"? On jí odpověděl, že jestli je nechce, tak on má dalších 10 zájemců, ať ho teda nebere. Pro mě prostě k nepochopení. Když se jenom obrátím k cenám loveckých psů. Tak nejdražší skupinou na vaši peněženku jsou retrívři z kvalitních chovů, kde cena nejde vesměs pod 10000Kč. Samostatnou skupinou je bloodhound, kde se jedná většinou o 15000 a výš. Z ohařů jsou nejdražší výmaráci a vižly. Ze španělů jsou nejdražší angl. špringři, pak welshi. Severští psi stojí většinou v rozmezí 10000-15000kč. Jezevčíci a teriéři průměrně okolo 5000, ale např.Ir.teriér a bedl. jsou dražší. Upřímně se přiznám, že ceny barvářů a o barváře jsem se nikdy moc nezajímal, takže ceny nevím. Jenom bych ještě chtěl říct, že si myslím, že v porovnání např. s anglií máme celkem levné psy. A pro Ondru Zahradníka MMO stojí 5000-6000Kč
Pavel Bittner reaguje 15.4.2012 19:49
Já když jsem se rozhodl pro svého prvního psa BB a když jsem pro něho měl jet tak mě moje žena chtěla zabít ,ale jak uviděla to nádherné štěně, tak bylo vše vyřešeno a teď máme doma dalšího člena rodiny a nikoho už nezajímá co to stálo a co to stát bude. Proto si myslím, že to není otázka peněz. Já chtěl psa, našel jsem chovatele v inzerci slovo dalo slovo a po čase jsem si jel pro štěně. Ani mě nenapadlo sondovat jestli cena má být taková nebo maková. A po skutečnostech, které jako začátečník jsem posbíral časem je mi naprosto jasné co to obnáší od výcviku až po uchovnění a štěňata . Spíše klobouk dolů před každým kdo to dokáže , je vtom kus odhodlání a obrovská spousta času a to si právě málo kdo uvědomuje.
Josef Kouba reaguje 15.4.2012 17:44
Na prvního psa jsem si ušetřil ve 13 letech, samozřejmě s PP. Cca v 17 jsem chtěl koupit jednoho psa s PZ a N za na tehdejší dobu vysokou cenu. Šlo mi jen o to, aby pes mohl být lovecky využíván v místním sdružení, prostě aby měl práci. Tehdejší hospodář však neměl zájem... Asi v 25 letech jsem si jedno štěně koupil na splátky. Tehdejší pracovník LZ oddělení PaM to komentoval slovy, že mám nějak moc peněz, když si pořizuji takového psa, že mi budou asi muset ubrat...
Jiří Čech reaguje 15.4.2012 17:41
Mluvíte mi ze srdce pane Procházka.nějakou dobu chovám dvě plemena se střídavími úspěchy.Ale řeknu vám že cena štěnat není většinou ani taková aby pokrla náklady .Za tu dobu co chovám se ceny rodokmenů a očkování zvedli o víc jak trojnásobek ale ceny štěnat u mě zůstali stejné.A moje nejhorší skušenost je ta že pokud dáte štěně kamarádovi levněji tak ho v zimě má v krabici od rajčat a neváži si ho ani jako společníka na lovu natož člena rodiny.
Ondřej Zahradník reaguje 15.4.2012 15:09
presně to je muj prípad jelikož mi bude 14 tak se chystám na brigádu a budu si chtít porídit MMO s pp nevíte tak pruběžně cenu tohoto plemene
Petr Pořádek ml. reaguje 15.4.2012 14:12
Edo, hlupák ať si koupí jagoše bez pp za 1000Kč. Já když chtěl prvního psa, tak jsem v patnácti letech kopal 2měsíce s krumpáčem a ve výsledku byl ochotný celou brigádní výplatu za toho psa položit. To je bohužel ten rozdíl mez kynologem a tzv. poptálkem, kterých je poslední dobou víc než je zdrávo.
Leon Zumr reaguje 15.4.2012 11:07
tak to vysvětli čekému myslivci že je štěně za 5000 podhodnocené já měl štěňata pointru po rodičích s všestranýma zkouškama a i výstavně dobrýma za 8000kč a díky těm kecum co jsem si od myslivců vyslechl že jsem moc drahej se mi už do dalšího chovu už nechce
tomas baca reaguje 14.4.2012 22:25
kvalitní pes s pp po lovecky vedených rodičích 5000-15000 kc sám jsem pořizoval bordíka, patíka a bedlíka v tomto cenovém rozpětí
František Bárta reaguje 14.4.2012 22:15
Záleží na plemeni,ale já bych pod 5000Kč nešel ani omylem.A to se mi zdá podhodnocené.
Ondřej Procházka reaguje 14.4.2012 18:09
Zajímá-li člověka, který se přijede podívat na štěňata zejména jejich cena, je to podle mě důvod pro chovatele dát si na něj dobrý pozor. Chápu, že někdo není ochotný, nebo schopný dát peníze například za zbraň, auto, co já vím holiny, ale pes je asi něco trošku jiného. Budoucí člen rodiny a živý tvor a pokud se chce někdo handrkovat s chovatelem o 2, 3000,-Kč, něco je asi špatně. Navíc přesně jak píše pan Andrla-jak chce dotyčný poskytnout psu odpovídající kvalitní zázemí, když nemá ani na to si ho pořídit, což je ve finále ta nejnižší částka v porovnání s krmivem, veterinářem atpd. Osobně si myslím, že ve chvíli, kdy bych se rozhodl pořídit si psa, na cenu (hnusný slovo když jde o něco živýho) bych se vůbec nekoukal, protože jak říkám-bude to člen rodiny a platný pomocník na lovu. V neposlední řadě chovatel musí minimálně pokrýt náklady. Co si budem šveholit-milionář se díky chovu psů asi nikdy nestane, ale měl by být MINIMÁLNĚ "šul nul". Můj názor, OP