ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zlatý daněk 2011
Zlatý daněk 2011
vloženo: 17.5.2012 18:04
autor: Obora "Kuřim"

úlovky (svět)

Na skok za hranice Čr
Na skok za hranice Čr
vloženo: 4.11.2020 19:40
autor: Martin Saifrt

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 2.9.2015 06:28
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 11.9.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Prinzezna
Prinzezna
vloženo: 28.2.2016 10:33
autor: Daniel Donaťák

fotopast

pastier
pastier
vloženo: 16.11.2012 17:15
autor: ivan

myslivecké umění

Když jsem na náledí zlomil pažbu
Když jsem na náledí zlomil pažbu
vloženo: 24.2.2017 06:15
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 233987 fotek (3 dnes)
  • 7987 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8945 inzerátů (0 dnes)
  • 283 diskuzí (0 dnes)
  • 750287 komentářů fotek (15 dnes)
  • 12938 komentářů videí (0 dnes)
  • 3299967 hlasování fotek (19 dnes)
  • 56490 hlasování videí (0 dnes)
  • 37725 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Diskuze

BZH pro barváře

Jindřich Kempný vložil 13.5.2012 23:19
Lze s barvářem absolvovat barvářské zkoušky honiču?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jaroslav Hustý reaguje 1.10.2018 18:38
Bzh
Jů a Hele neděle reaguje 21.1.2016 17:05
Reaguji na níže uvedený příspěvek, že Bloodhound patří mezi barváře. NEPATŘÍ- SAMOŽŘEJMĚ, ŽE NEPATŘÍ. Je to zkrátka vysokonohý honič. Máme také fr. honiče. Vysokonohého. S těmito plemeny můžete skládat BZH, BZ, LZ. Pokud bude aportovat zvěř, a to si myslím, že jsou vyjímky, tak PZ a VZ. No, ale co je pro nás, majitele vysokonohých honičů špatně je to, že s takovým VYSOKONOHÝM honičem , bohužel ještě pořád nesmíme na HZ a ZVVZ a to nechápu proč. Vysokonohý honič je také honič, ne? Tak to jako můžou skládat takové zkoušky, jako HZ a ZVVZ jen malí honiči, jez, teriéři a další " mrňouskové" ?? Podle mě je to jasná diskriminace vysokonohých honičů. Ale hlavně, že se všude brečí, jak málo je kvalitních psů na naháňky, že? Dál v sekci diskuze vysokonozí honiči. Tak snad už konečně se to tady vzpamatuje a bude smět s vysokonohými honiči na HZ.
Tomáš D. reaguje 12.6.2014 10:52
Utkvěla mi v hlavě zpráva do mysliveckého časopisu, kde stálo ,,,,zkoušek se zúčastnilo deset psů a to 8 barvářů, sedmihradský honič a kopov, po několika řádcích textu následovalo, zkoušky úspěšně dokončilo 8 psů,neobstál sedmihradský honič a kopov.
Jan Sobol reaguje 9.6.2014 16:43
Pro mě je barvářem každý pes, který má práci na dosledu v srdci. Nezáleží na plemeni, ale na výsledku, nejdůležitější je praxe, Pravý vůdce barváře je člověk skromný stejně jako jeho přítel pes.
Karel Pěnkava reaguje 9.6.2014 16:09
No pane Mančíku, Vaše odpověd opět vypovídá o Vašich kynologických znalostech. Než něco napíšete raději o tom chvilku přemýšlejte...Chytračíte tady, podsouváte své demagogické nazory, bijete se v prsa tím jak jste Velký chovatel barvářů a přitom neznáte ani aktuální zkušební řády! Bohužel víceméně odraz aktuální situace - Já mám barváře a kdo je víc !!! Ač sám jsem majetel dvou BB ( bez PP ale zato však s výbornými pracovními výsledky) jsem rád za tuto možnost startu ostatních psů. Konečně bude vidět jaká je u nás opravdová uroven barvářů... Pokud budeme schopni porovnat s jinými plemeny. Doted jste se plácali všichni na uzavřených zkouškách po ramenech, až ted uvidíme reálný odraz práce. Mám kamaráda, který je aktuálně přihlášen na PB s trpasličím jezevčíkem, který hravě zvládá stopy paramerů techto zkoušek. Pracuje na stopě bez řemenu a je hlasic... Těším se na ty protažený ksichty, pokud možno pak hlavně senilních ortodoxních zástupců klubu kteří se drží v klubu zuby nechty a nedají příležitost ostatním! Ti totiž svou svědomitou prací poslali barváře tam kde jsou ted... jinými slovy do hajzlu!
Jaroslav reaguje 7.6.2014 16:40
bladhound,kopov-PZB běžně.
Jan Sobol reaguje 6.6.2014 15:39
Ano mánčo, např štýrského brakýře.
Jan Sobol reaguje 5.6.2014 15:57
Naprostý souhlas s Lionem, mánča je postižený barvářskou horečkou.
Karel Pěnkava reaguje 5.6.2014 12:05
.. a ještě jsem zvědav jak se budou tvářit ortodoxní, nadutí vůdci barvářů jako jste vy pane Mančíku, až na PZB vytře všem barvářum zrak nejaký jezevčík, slidič nebo ohař... Nový zkušební řád i tentokrát hovoří jasně... -předběžné zkoušky barvářů (pb) - kvalifikují psa jako lovecky upotřebitelného k dosledu spárkaté zvěře. Pb se konají 1 den a mohou se jich účastnit všechna plemena barvářů a všechna ostatní lovecká plemena....
Karel Pěnkava reaguje 5.6.2014 12:01
Na hovno? To bych neřekl...BZH - kvalifikují psa k dosledu spárkaté zvěře se zvláštním zaměřením na náročný lov a dosled zvěře černé a vysoké. Z jakého důvodu tedy myslíte že nahovno? Naopak - i když v minulosti někté OMS neprávem zakazovali start Barvářů na tomto druhu zkoušek, konečně někdo dostal rozum a v nových ZŘ je jasně řečeno," že zkoušek BZH se mohou účastnit všechna lovecká plemena mimo plemen ohařů." Nesplníte sice podmínku chovnosti klubu, ale ta je stejně valné většině majitelů a vůdcu s tím jaké praktiky a prasárny v současné době praktikuje Klub CHB u prd.le!!!
Petr Polách reaguje 28.5.2014 08:24
Kluci nehádejte se. BZH samozřejmě barvář absolvovat může, i podle starého i podle nového zkušebního řádu. Jde jen o to že stopa černé je podstatně voňavejší než stopa vysoké a na BZH ještě podstatně čerstvější než na PzB. Může se vám tedy stát, že pokud budete cvičit se spárky z černé, pes vám prostě podstatně starší stopu vysoké nebude brát. To je celý vtip, roky vůdci barvářů ověřený. Mezi psy nohou být výjimky, ale výjimka vždy potvrzuje pravidlo.
Leon Zumr reaguje 27.12.2012 11:46
tady je v tom takový bordel že by se v tom prase vyznalo nevím proč nemůžou udělat seznam plemen kde by bylo jasně napsáno jaký zkoušky může určité plemeno složit teď si to rozhodujou asi podle nálady protože některá plemena která byla vyšlechtěna na lov ke zkouškám nemůžou a gaučáci na parádu zkoušky zkládaj aby měli méně konkurence na výstavách
Antonín Koňařík reaguje 27.12.2012 11:06
Bloodhound dle FCI rozhodně mezi barváře nepatří, patří do skupiny VI sekce 1.1 velcí honiči. Naproti tomu ABJ je zařazen do sekce 2 barváři. Tak proto se ptám, na základě čeho je u nás Bloodhound řazen mezi barváře a ABJ mezi honiče. Netvrdím, že ZŘ musejí vycházet z rozdělení plemen dle FCI, ale pokud tomu tak není, mělo by být někde specifikováno z čeho vycházejí, případně jak jsou plemena pro potřeby ZŘ zařazena. Protože současný stav umožnuje různý výklad a pak také vznikají všelijaké dohady a nepříjemné situace.
Josef Kouba reaguje 26.12.2012 22:27
Dovoluji si jen malou opravu kolegy JN. Honiči, barváři je skupina VI
Jakub Navrátil reaguje 26.12.2012 19:47
Bloodhound patří mezi barváře, ve skupině FCI IV. jsou jak barváři tak honiči...myslím ,že zde řešíte naprosté nesmysly. Barvář má PZB, IHB a honičí BZH a další... hotovo šlus :-) Raději jděte se psem do lesa něž tady ztrácet čas :-)
Antonín Koňařík reaguje 26.12.2012 14:53
BZH se skutečně nemůže barvář podle ZŘ zůčastnit, ale zakopaný pes je trochu někde jinde. Otázka totiž je, která plemena se řadí mezi barváře, která mezi honiče atd. To totiž není ve ZŘ nijak specifikováno. Např. takový bloodhound, co jsem slyšel by měl být na BZH připuštěn a při tom je to čistokrevný honič a také je tak podle FCI zařazen. A asi ještě zajimavější situace by mohla nastat u ABJ. Nemáte k tomu někdo nějaké lepší informace ?
Josef Kouba reaguje 23.12.2012 23:11
Kolego Šplíchale, X krát tady opakuji, že na nich plemeno barvářů nemůže startovat, takže co tady pleteš, jestli stačí, nebo ne... Prostě se jich nemůže zúčastnit!
Martin Šplíchal reaguje 19.12.2012 10:39
Tak jak je to tedy, k pouze upotřebitelnosti BZH stačí?
Josef Kouba reaguje 4.9.2012 23:09
Pro kolegu Honzíka: Str. 16, první 4 řádky ve zk. řádu a následně str. 135
Honza Honzík reaguje 4.9.2012 08:19
Samozřejmě že ano. Pro loveckou upotřebitelnost proč ne? Pokud nehodláte absolvovat barvářské kolo k chovnosti psa či feny (výstava, displazie, PZB, IHB) tak proč ne? Pokud máte třeba PZB tak je to i dobrý trénink. Pokud se rozhodnete pejska uchovnit tak Vám ovšem tyto zkoušky budou k ničemu(kromě lovecké upotřebitelnosti, kterou ale získáte na PZB). Pokud jdete na BZH tak přeji hodně úspěchů.
PSÁŘ reaguje 23.5.2012 08:01
Laickou veřejnost by jste měl pane Kouba poučit o tom že ZH mají dvojí význam. Jeden je v klubu barvářů a znamená zkoušku hlasitosti a je zřejmě méně znám, no a ten druhý je zkouška honičů.Dvě písmena a takový rozdíl.Hrdlíte se o to aby barvář nešel na BZH které nemá zakázané.Chápu Vás plně.Jste ortodoxní vůdce barváře a Vaše stavovská čest Vám ani v nejmenším nedovoluje udělat vyjímku.Vážím si toho a docela Vám závidím.Co ovšem říkáte na množitele z řad Vašeho klubu a z řad chovatelů barvářů na prodej štěňat bez PP jen za účelem rychlého zbohatnutí.Přidám si Vás do přátel.Při prohlížení Vašich fotek a psů vidím že máte tam nahoře v lesích svůj život a starou dobrou myslivost a kynologii.Je Vás vůdců barvářů myslím tím těch opravdových už jen pár.Je dobře že se nedáte.
Jindřich Kempný reaguje 22.5.2012 22:30
Pánové, znovu opakuji, nejde mi o chovnost, peníze nebo čas na výcvik. Udělal jsem chybu a vím o ní ale musím udělat adekvátní řešení abych splnil lov. upotřebitelnost. Nic jiného v tom není. PZH absolvuji příští rok tudíš mi nejde ani o plněni z důvodu nižší náročnosti. Jak je ale s diskuz patrné, někde to lze a někde ne, doufám že já budu mít štěstí a v říjnu vám dám vědět jak jsem dopadl.
Josef Kouba reaguje 22.5.2012 21:28
Ještě pro upřesnění LAICKÉ veřejnosti. Pod zkratkou ZH v těchto příspěvcích, nejsou myšleny zkoušky honičů, ale zk. hlasitosti. A aby případní oponenti to měli snažší, tak na str. 16, kterou zmiňuji se jedná o první čtyři řádky: Není přípustné...atd....
PSÁŘ reaguje 22.5.2012 21:17
Nevšiml jsem si pane Andrle že bych Vám nabídl tykání.No a pro ostatní jen něco málo. Zákon o myslivosti č.449/2001§44 Prováděcí vyhláška MZe č 244/2002 Co je vypsáno u barvářů je hlavně podmínka pro chovnost.Upotřebitelnost mu BZH ovšem pokud je složí nemůže řád upřít a to že se šlape i stopa vysoké je jen pro dobro věci. Pan Kouba.Poslední reakce je zajímavá,a v podstatě s ní souhlasím.Stav kynologie u nás je katastrofální. Myslivecká mluva -?? Raději nekomentuji......
Josef Kouba reaguje 22.5.2012 21:06
To co tady bylo obsáhle citováno je pravda, ale stačilo si jen najít a přečíst stránky ve zk. řádu, na které jsem upozorňoval. Na stanovisko pořadatele, tedy zpravidla OMS bych se nespoléhal, neboť jednatel nemusí být fundovaný kynolog a nemusí taky všechno vědět. Známe dost případů, kdy ke zkouškám byli přijati např. importovaní jedinci, kteří neměli přiděleno Člp a při vlastní akci pak vznikaly nepříjemné problémy. Pokud si vzpomínám asi před dvěma lety byli např. z posouzení na výstavě vyloučeni dva jedinci, kteří toto neměli v pořádku. Obdobný problém může nastat u zkoušek v případě, že OMS barváře na zk. přijme, ale bude se jednat o zkoušky, které nejsou vyhlášeny pro barváře. Jak už jsem v dřívějším příspěvku napsal, moc se mi to zrovna nelíbí, ale nic s tím nenadělám.
Josef Kouba reaguje 22.5.2012 21:05
To co tady bylo obsáhle citováno je pravda, ale stačilo si jen najít a přečíst stránky ve zk. řádu, na které jsem upozorňoval. Na stanovisko pořadatele, tedy zpravidla OMS bych se nespoléhal, neboť jednatel nemusí být fundovaný kynolog a nemusí taky všechno vědět. Známe dost případů, kdy ke zkouškám byli přijati např. importovaní jedinci, kteří neměli přiděleno Člp a při vlastní akci pak vznikaly nepříjemné problémy. Pokud si vzpomínám asi před dvěma lety byli např. z posouzení na výstavě vyloučeni dva jedinci, kteří toto neměli v pořádku. Obdobný problém může nastat u zkoušek v případě, že OMS barváře na zk. přijme, ale bude se jednat o zkoušky, které nejsou vyhlášeny pro barváře. Jak už jsem v dřívějším příspěvku napsal, moc se mi to zrovna nelíbí, ale nic s tím nenadělám.
Konvalina L reaguje 22.5.2012 18:55
Když to tak čtu,jen bych rád dodal, že někteří(jistě zkušení vůdci barvářů)by se měli naučit co je dohledávka a co dosled,pokud tedy barváře napoužíváte k dohledávkám drobné ale to by přece bylo kažení psa,že p.Andrla!??
Petr Pořádek ml. reaguje 22.5.2012 15:28
V tomhle případě má kolega Andrla pravdu, zkušební řád barvářů hovoří přesně tak, jak píše tzn. že barvář může na Pb,IHb,ZH,soutěže barvářů vypsané ČMMJ,nebo klubem barvářů. Celkově je to barbarství, když si někdo koupí barváře a pak ho nepředvede ani na zkouškách k tomu určených.
Jiří Pařízek reaguje 22.5.2012 15:18
Rok nebo dva jsem na BZ malých plemen viděl kluka s Hanoverákem...také mi to bylo divné tak jsem se ho optal proč nejde na zkoušky určené barvářům...atd(vše o čem se zde mluví)Jeho odpověd byla že feně schází zub,tedy jí neuchovní a protou jsou mu specielní zkoušky pro barváře na h... a k lov.upotřebitelnosti mu obyčejné BZ )údajně stačí... samotného by mě zajímalo jak to tedy je? Nikomu to tam nevadilo že je na BZ malých plemen Hanoverák.
Eduard Andrla reaguje 22.5.2012 14:46
Psáři jedinej kdo to tady blbne jsi akorát ty,citace zkušebního řádu pokud ho neznáš a pan Krob se před pořízením barváře měl informovat zní takto:Barváři jsou plemena psů se speciálním zaměřením na dosled spárkaté zvěře,mohou absolvovat tyto druhy zkoušek a soutěží:Pb,IHb,ZH,soutěžě barvářů vypsané ČMMJ,nebo klubem barvářů.O BZH a dalších zkouškách ani slovo,tak kdo tady teda blbne.
Xman reaguje 22.5.2012 14:42
Honzo, až zjistíš nějaké oficiální stanovisko na OMV tak se s námi o něj prosím poděl. Myslím, že tohle je opravdu zajímavé téma pro spoustu lidí, kteří by rádi měli BB a mají strach, že s ním nezvládnou udělat upotřebitelnost na PZB z nedostatju "vysoké" v jejich revíru!
PSÁŘ reaguje 22.5.2012 08:40
Jane,nenechte se blbnout.Na BZH samozřejmě můžete.Jak jsem již na začátku psal,Váš psík nebude mít pokud jste v klubu barvářů splněnou podmínku chovnosti danou klubem.To je vše.Ano,BZH je možné s vysokou i s černou.Ani vnitřní řády barvářů nehovoří nic,opakuji nic o tom že by měl vůdce barváře zákaz vodit psa na BZH.Pánové,pokud nedokážete fundovaně odpovědět na otázku a pouze se domníváte,raději neodpovídejte.Blbneme pak hlavu začínajícím kynologům. Pro pana Koubu! Při vší úctě- nemáte pravdu!! Jendo,držím Vám palce a nenechte se blbnout!!
Jindřich Kempný reaguje 22.5.2012 00:18
Pořád mi to nedá spát a tak hledám dukazy jak zjistit že může barvář absolvovat BZH a ejhle jsem narazil na fotky ze soutěže BZH v Písku kde komise uděluje gratulakce k úspěšnému složení zkoušek vůdci BAVORSKÉHO BARVÁŘE. Jak je to teda možné. Zde je odkaz: http://fotoarchiv.rajce.idnes.cz/2011-10-09_Barvarske_zkousky_honicu_v_Pisku#070_BZH_Pisek_9.10.2011.jpg
Jindřich Kempný reaguje 21.5.2012 23:56
Pánové, jde mi o to, že nemám prostředky (spárky) pro trénink vysoke, mufloni ani dančí zvěře. Odstřel vysoké nám povolují z okresu až kolem konce září a to je sakra málo času pro přípravu na PZB, nechci tedy nechat psa ležet ladem a intenzivně se zaměřuji na černou. Nevím zda-li je to dobře či ne. Od pár vůdců barvářů mi bylo řečeno, že pes musí dosledovat jakoukoliv stopu na kterou je pes nasazen, třeba i na srnčí. Stejně tak mi bylo řečeno, že se pes může zúčastnit BZH pouze nezíska status chovnosti ale lov. upotřebitelnosti ano. Zanechám tedy spekulací a obrátím se s dotazem na OMV, které vypisuje BZH. Jestli se nebudu moci účastnit tak jsem pánové pěkně v p*deli.
Jiří Novotný reaguje 21.5.2012 22:07
To Jan Krob:Hele,to neděláš dobře,Jaromíre,s těma sirkama:-))Trénovat mladého barváře na PZB na stopách černé je poněkud diskutabilní:-))PZB se vžádném případě nemohou dělat na stopách černé.Pouze vysoká,dančí a mufloní,stopa je min.12hod stará,ale než se na ni dostaneš,tak bude klidně 17-20-22hod stará,takže s BZH na stopách černé se to nedá srovnávat.Pach černé (stopa) je intenzivnější,než třeba vysoké,je to prostě ,,prase smradlavé" a pro barváře jednodušší než třeba ta vysoká.Pokud děláš už teď před PZB dosledy naostro,může (ale nemusí) být problém na PZB.Když to shrnu,držím palce,aby jsi po výcviku na černé a dosledech udělal PZB.Individuální hlavní zkoušku barvářů můžeš dělat i na černé zvěři a až úspěšné složení této zkoušky,opravňuje psa k dosledům veškeré spárkaté zvěře, ne pouze PZB.BZH se účastnit s barvářem nemůžeš a je to dobře.Máš v rukách barváře,tak ten výcvik dotáhni do konce a ne na úroveň honičů.
Josef Kouba reaguje 21.5.2012 21:55
Kolego, znovu pro upřesnění: Barvář nemůže dělat jiné zkoušky, než předběžné, hlavní a nebo speciální soutěže pro barváře. Tedy nikoliv BZH, tam prostě nemá povolen přístup. Předběžky se nemohou konat na stopě černé!
Jindřich Kempný reaguje 21.5.2012 21:32
Abych ale uvedl dotaz na pravou míru. Jsem přijat jako čekatel do MS a podmínkou přijetí mimo jiné je vlastnictví lov. upotřebitelného psa. Bohužel jsem svou vlastní chybou podcenil přípravu a nezamrazil spárky z vysoké. Dosledy a trenink provádím zatím pouze na černé zvěři. Nejde mi tedy pro letošek o chovnost, chci pouze získat lov. upotřebitelnost a předběžné zkoušky barvářů absolvuji až příští rok. Proto se chci zúčastnit BZH s doufat, že bude stopa založena spárky černé zvěře s jejiž dosledem nemám žádný problém.
Jindřich Kempný reaguje 21.5.2012 21:24
Pletete se, BZH se může provádět s jeleními spárky stejně tak jako se předbežné barv. zk. mohou provádě mimo jelení, dančí a mufloní také se spárky černé zvěře. Dále je uvedeno, že u BZH může jít pes s vysokým nosem pouze pár metrů a délka barvářského řemene je na výběru psovoda. Limitní je pro mě obtížnost, která je v případě BZH na podstatně nižší úrovni. Nemyslím si ale, že by absolvování zkoušek z barvářem bylo nějakou degradací plemene.
Pavel Bittner reaguje 21.5.2012 19:42
Na BZH se pes prvořadě zkouší na umělé nepobarvené stopě a alespoň 3 hodiny staré stopě divočáka ,pes pracuje buď přímo na stopě, nebo může jít pod větrem i několik metrů, ale od stopní dráhy by se neměl vzdálit více než 20m, což se při překročení posuzuje jako sejití ze stopy.Kdežto na PB se zkouší na uměle založené nepobarvené stopě jelení, dančí, nebo mufloní zvěře, umělá stopa musí být alespoň 12 hodin stará.Pes po přiložení na stopu musí tuto ukázat a na pokyn vůdce ji sledovat s nízkým nosem na dlouhém barvářském řemeni. Po celou dobu musí být zřejmé, že pes je zalehnutý v řemeni a sleduje stopu s jistotou. Při práci nemá pes zvedat hlavu, větřit okolí a sledovat jiné stopy. Myslím že to jsou podstatné rozdíly.
Eduard Andrla reaguje 21.5.2012 17:21
Pane Krob,vím moc dobře z čeho se skládají BZH,já si svůj dotaz příště klidně odpustím,ovšem bohužel realita je taková,pokud jste tak přesvědčen o své pravdě tak se novelizují zkušební řády,které by měli od příštího roku platit,tak si to klidně přes klub barvářů prosaďte aby tyto zkoušky mohli barváři absolvovat,a klidně i jiné zkoušky,klidně i ty podzimky nebo vodní práce,když vám to klub schválí a pošle na čmmj a ti to posvětí,současně to možné není.
Jindřich Kempný reaguje 21.5.2012 10:29
Pane Andrlo, jak můžete říci, že BZH kazí barváře. Víte vůbec z jakých disciplín se BZH skláda a jak se liší od předbežných zkoušek barvářů? Já Vám to řeknu, nijak. Dosled se provádí se spárky černé zvěře a odložení psa je kratší dobu. Jinak jsou disciplíny stejné. Tak si příště ten Váš dotaz odpusťte a pokud chcete tak odpovídejte na položenou otázku.
Petr Pořádek ml. reaguje 20.5.2012 21:23
Bez urážky dle mého názoru by si měl zájemce o pořízení psa nejprve pořídit knížku(y) o výcviku, následně zkušební řády a teprve potom psa, tím se předejde zaručeně celé řadě nepříjemností a zbytečných dotazů.
Richard Czech reaguje 19.5.2012 12:59
Eduard Andrla to vystihl naprosto přesně.Každé plemeno bylo určeno pro specifickou práci.Kdežto dnes všichni chtějí mít všestranně pracovní jedince ,což ovšem škodí plemeni.A tak se setkáváme s ohaři na nahánkách ,brakami na kachnách apod.Jen je si třeba uvědomit ,že se tím kazí charakter plemene,pak se nelze divit ,že ohaři nevystavují a jsou z nich notoričtí štváči,barváři nechodí po stopách a norníci nenorují,a celkově změkli.Takže asi tak
Martin Sokol reaguje 19.5.2012 12:43
Ahoj, teď jen mimo.Slyšel jsem taky, že bulterier se taky nestane upotřebitelným po složení BZH....prej musí na barvařské malých plemen, nevíte o tom něco?
Eduard Andrla reaguje 19.5.2012 09:48
Zkušební řády pamatují na to na co byl barvář vyšlechtěn a je specialista,tak proč ho kazit,pokud chcete psa na BZH tak je spousta jiných plemen,u nás si koupil do polní honitby jeden blázen barváře a pak se divil že s ním nemůže jít na podzimky,dneska se setkávám s tím že na naháňkách honí barváře po lečích atd. a když dojde na dohledávku tak to pes vidí poprvé.
Josef Kouba reaguje 18.5.2012 21:55
Ano, ohař může dělat BZ, barváři nikoliv...
Josef Kouba reaguje 18.5.2012 21:50
Taky se mi to nelíbí, ale tak to prostě je. Str. 16 a str. 135 Zkušebních řádů
Petr Pořádek ml. reaguje 18.5.2012 20:55
Podle současných řádů to nelze, ale paradoxně může skutečně ohař na BZH a dokonce i honič na PZB
PSÁŘ reaguje 18.5.2012 20:48
Nechápu podle čeho by nemohl??? Ohař může také na BZmp.Maximálně nesplní podmínky klubu pro chovnost.
Josef Kouba reaguje 18.5.2012 16:55
Podle současné legislativy v ČR to nelze...